Beleid, Bestuur, Management & Pedagogiek in het kindcentrum

Bedrijven steeds vaker partner van mbo-opleidingen

Een goede aansluiting op de arbeidsmarkt is waardevol voor studenten. Zij kunnen dan beter kennismaken met de beroepspraktijk. Om dit te faciliteren zijn diverse mbo-scholen onlangs nieuwe samenwerkingen gestart met bedrijven in hun regio. Waaronder Scalda, mboRijnland, Rijn IJssel en Landstede MBO, signaleert MBO-Today.


Bij Scalda is een nieuw praktijklokaal voor de opleiding kinderprofessional geopend. In samenwerking met kinderopvangorganisaties Kibeo en Kinderopvang Walcheren (KOW) is een realistische kinderopvangomgeving gecreëerd, waarin studenten het vak kunnen oefenen. Nancy Bolders van Scalda vindt dit een grote vooruitgang, ‘want een echte kinderopvangsfeer ontbrak tijdens de lessen’.

Studenten leren in het praktijklokaal niet alleen wát belangrijk is in de kinderopvang, maar zien en ervaren ook direct waarom. Dat helpt hen om beter voorbereid aan hun stage of toekomstige baan te beginnen. Voor kinderopvangorganisaties betekent dit ook een betere aansluiting tussen de onderwijs en praktijk, omdat studenten al basisvaardigheden ontwikkelen voordat ze op stage gaan.